Головна || Історія

 

село Молодків

Село Молодків розташоване у мальовничій долині поміж річками Надвірнянською і Солотвинською Бистрицею, у північно-західній частині Надвірнянського району, на межі з Богородчанським районом. Межує з такими населеними пунктами, як Гвізд, Пнів, Битьків і Старуня. Віддаль до районного центру- Надвірна - 13км.

Перша письмова згадка про с.Молодків датується 1474 року. Про походження назви села існує кілька легенд, та всі вони зводяться до однієї думки: першими на цих землях поселились молоді люди і ймовірно їх сюди привабили багаті поклади солі - на той час однієї з основ експорту Галичини.

Польські магнати часто здавали соляні бані в оренду. У 1770р. соляна баня в Молодкові належала каштеляновій Камянця-Подільського Косаківській. У 1783р. на варіння солі була запроваджена державна монополія і Молодківський соляний промисел припинив своє існування.

З 1784р. в селі вводять метрики. В цьому році була збудована церква св.Георгія. У 1873р. споруджена нова церква св.Богородиці, яка була спалена 17 березня 1948р.. З 1888р. по1936р. парохом села був Михайло Садовський.
У 1857р. в селі була заснована парафіяльна школа в якій навчалося 32 дітей.

Під час Першої світової війни на території села 29 жовтня 1914р. відбулася жорстока битва між польськими легіонерами, які воювали на стороні Австро-Угорської імперії і російськими козаками. 200 вбитих, 300 поранених і 400 взято в полон - такий сумний результат поразки, яку потерпіли польські легіонери. Їх поховано в братській могилі на якій споруджено пам'ятник.

 

 

Наші партнери:

 Офіційний туристичний сайт Надвірнянщини
Надвірнянський туристично-інформаційний центр, відділ культури і туризму Надвірнянської РДА
© Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело