Головна || Культура і події

В даному розділі розміщена інформація про традиції, звичаї, ремесла, побут, та події культури Надвірнянщини, а також анонси та програми заходів, фестивалів та подій.

У нашому регіоні добре збереглися надбання предків, закарбовані у традиціях та звичаях. З найдавніших часів наші пращури відбирали найцінніші надбання, збагачуючи їх, і бережливо передавали той безцінний скарб з покоління до покоління.  Ми вміли відчувати природу, черпати здоров’я, силу й красу з її лона, живучи в гармонії з нею. Усі святкування сповнені  щирістю, задушевністю і зворушливістю спілкування. Адже саме це спокон віків  було найбільшою цінністю у всі часи. Народні традиції та звичаї ? духовна основа життя українців, сформована протягом багатьох століть,  стала  складовою частиною не лише історії нашого народу, а й сьогодення.

Найбільш яскраво у нас представлені  та  поширеними звичаями є релігійні календарні свята, зокрема Різдво з новорічно-різдвяними колядками та щедрівками ( 14 січня Василя, 19 січня Водохреща, «Маланки», гуцульська Розколяда) та Великдень (Пасха), Андрія (13 грудня), Святий Миколай (19 грудня), Зеленi свята, проводи на полонину, гуцульське весілля.

На Надвірнянщині, як і в Україні відзначаютьть такі свята:
1 січня — Новий рік;
7 січня — Різдво Христове;
8 березня — Міжнародний жіночий день;
1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих;
9 травня — День Перемоги;
28 червня — День Конституції України;
24 серпня — День незалежності України;

Також в районі прийнято святкувати «Василя», «Водохреща», «Маланки», «Розколяду», «Юрія», «Покрови».

 

 

 

 

Наші партнери: