Головна || Варто відвідати

Бункер полковника “Грома”

Бункер полковника УПА "Грома" розташований в заповідному урочищі "Джурджі" на схилі гори Березовачка на висоті близько 1300 метрів над рівнем моря.

Збудований чотирма повстанцями восени 1953 року в суворих умовах конспірації. Зиму 1953-1954 років в ньому прожили 6 воїнів УПА, серед яких був і останній командир Військової округи "Говерла" УПА "Захід" - полковник "Грім" (Микола Твердохліб) з дружиною.
Відреставрований членами Студентського Братства м.Надвірна, Малої академії народних ремесел та родиною Яремчуків в 1992 році.

Природний заповідник “Горгани”

Заповідник розташований у найнедоступнішій високогірній і кам'янистій частині Горган - Довбушанських Горганах. Його вершини та верхні частини схилів вкриті кам'янистими розсипами, що утворені ямненським пісковиком. Такі розсипи мають місцеву назву "горгани", на території заповідника вони займають 605 га, тобто більше 11% його площі. Для Довбушанського масиву характерні видовжені хребти з гострими вершинами і стрімко спадаючими північно-східними та більш пологими південно-західними схилами. Найвищі вершини - Довбушанка та Медвежик мають висоту відповідно 1754 та 1736 м над рівнем моря, а загалом заповідник розташований у межах висот від 750 до 1750 м.


Музей історії Надвірнянщини

Музей історії Надвірннянщини є візитною карткою для гостей міста і району та невичерпним джерелом, яке зберігає історичну пам'ять і духовні цінності минулого і сучасного і виховує майбутнє.

Розташований музей в центрі м. Надвірна на майдані Шевченка 43 у двоповерховому цегляному будинку (побудований в 1939 році).

Пнівський замок


Спорудження замку сягає в сиву давнину, він свідок багатьох подій історії. Подібні будівлі почали виникати після поступового занепаду та розпаду Галицько-Волинського князівства, яке, розорене численними монголо-татарськими ордами, вже не могло відновити своєї колишньої могутності.

Замок — велика, добре спланована і продумана фортифікаційна споруда, яка до будівництва Станіславської твердині (1662 р.) була найбільшою на всій території Прикарпаття. Він розташований на природному пагорбі, поверненому західною стороною до річки Бистриці Надвірнянської. Замок будували з великих тесаних брил гірського сірого каменю; здебільшого на внутрішніх боках стін використовували також червону цеглу.

Бухтівецький водоспад

На р. Бухтівець, неподалік присілку с. Пасічної (присілок Букове) розташовані два водоспади. Перший, більший - Бухтівецький, другий - "крапельковий". Знаходяться в мальовничому канйоні на відстані 6,5 км від центра села Пасічна.

 

 

Наші партнери:

 Офіційний туристичний сайт Надвірнянщини
Надвірнянський туристично-інформаційний центр, відділ культури і туризму Надвірнянської РДА
© Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело