Головна || Річки

Річки району

Бистриця Надвірнянська

Річка яка разом з Бистрицею Солотвинською утворює Бистрицю, одну з найбільших приток Дністра. Бистриця Надвірнянська має довжину 94 км, площу водозабору — 1580 км?, густота 1,2 км?. Ця річка бере свій початок на північному схилі г. Чорна Клева на висоті близько 1280 м. Найбільші її притоки Салатрук, Довжинець, Зелениця. Найвищим за розташуванням є населений пункт село Бистриця. Майже до села Пасічна долина річки розширюється і біля Надвірної досягає 3 км. Від Надвірної до злиття її з Бистрицею Солотвинською ріка протікає у широкій долині. Русло річки розтікається на густу сітку рукавів.

Прут

Річка в південно-східній Європі, ліва притока Дунаю. На території району знаходиться верхівя річки - до Делятина (має гірський характер, зі стрімким правим берегом, місцями поперечний профіль русла має вигляд урвища). На Пруті знаходяться такі великі населені пункти району, як Делятин та Ланчин.

Річкова система району надзвичайно насичена, до найбільших можна віднести річки: Довжинець, Зелениця, Салатрук, Бухтівець, Ростока, Стримба, Ворона та ін.

 

 

 

Наші партнери: