Головна || Народні ремесла

 

Писанкарство

Писанки виготовляли навесні, перед Паскою, сільські дівчата і жінки, монастирські ченці й іконописці, міські панночки, пекарі та ін. Тому й техніка декорування' різнилася. На селі яйця фарбували в один колір, інколи продряпували візерунки, орнаментували воском і фарбували у кілька кольорів, тоді як у місті вдавалися до різних штучних способів — наклеювали шматки кольорового паперу, фольги, тканини, нитки тощо. Писанки переважно виготовляли для себе і лише зрідка для продажу на ярмарку.

Різьба по дереву

Справжнє свято для душі. Тільки тут не можна не розуміти талановитого народу, який з давніх-давен заселив Карпати, навчився виживати у цьому краї, полюбив його, зумів використати дари гір для свого життя у пісні і праці творити чудові дерев'яні речі для вжитку, прикрашаючи їх чудовою різьбою, випалюванням, інкрустацією металом, бісером, різними породами деревини.

Вишиванка

Візерунки вишивки ми можемо читати , наче своєрідне письмо, адже вона носить глибоко символічний характер. Вишивка, будучи класичним видом українського мистецтва широко застосовувалася в оздобленні рушників, серветок ,килимів, національного одягу. Можна зустріти вишиті картини та ікони. Вишиваючи, майстри відтворюють характер, колорит, особливості певного етнографічного регіону.

Вироби зі шкіри

Мистецтво художньої обробки шкіри у результаті багатовікових традицій і величезного досвіду було удосконалено способи та техніку оздоблення виробів із шкіри. На особливу увагу заслуговує техніка гарячого та холодного тиснення. При оздобленні виробів народні майстри часто використовують металеві прикраси та бісер.

 

 

 

 

Наші партнери: