Головна || Необхідно знати

Віза
Перед приїздом до України ми рекомендуємо вам звернутись до Українського консульського відділу чи посольства.
Для громадян країн, з якими існую візовий режим, візи оформляються тільки в дипломатичних і консульських установах за кордоном. Громадяни країн, в яких відсутні дипломатичні представництва чи консульські установи України, оформляють візи в будь-якій іншій сусідній державі, де є такі установи.

Паспорти
При в’їзді до України вимагається дійсний паспорт. Дата виїзду не повинна бути пізнішою шести місяців від очікуваної дати виїзду з України.
Пропуск осіб, що перетинають кордон, здійснюється Прикордонними військами України по дійсних документах на право в’їзду на територію України чи виїзду з України. При перетині громадянами кордону проводиться прикордонний контроль, при якому у громадян здійснюється перевірка документів і підстави на право в’їзду в Україну чи виїзду з України; проводиться огляд транспортних засобів, вантажів, товарів (предметів) та іншої власності.

Митний контроль
Вироби з дорогоцінних металів та валюта, які перевозяться громадянами через митний кордон України, підлягають обов’язковому декларуванню. Декларування здійснюється шляхом повідомлення згідно встановленої форми точних даних про мету пересування через митний кордон предметів, про самі предмети, а також інші дані, необхідні для митного контролю та митного оформлення.

Ввіз товарів
Товари, ввезенні на митну територію України підлягає декларуванню та оподаткуванню. Від оподаткування звільняються предмети (товари) особистого користування, а також товари вартістю до 200 євро.
Будь-яка сума валюти України, іноземної валюти та платіжних документів повинна декларуватись шляхом подачі митної декларації на ввіз валюти, яку необхідно подати під час проходження митного контролю.

Валюта
Валюта України пропускається за умови представлення митної декларації на вивіз валюти з України в кількості, що дозволяється до вивезення:
- резидентами України – до 170 грн.
- нерезидентами України – до 85 грн.
Іноземна валюта, що ввозиться в Україну в готівковій формі, пропускається в сумі:
- до 10.000 доларів США чи еквівалент даної суми в іншій іноземній валюті, перерахованій за курсом НБУ на день ввозу, - без документів, підтверджуючих джерела походження даної валюти.
Увага: можливі зміни в порядку пересування валюти України та іноземної валюти!

Курси валют: www.bank.gov.ua

Вивіз предметів (товарів):
Предмети (товари), придбані за валюту України на суму, що не перевищує 100.000 євро, пропускаються через митний кордон України без сплати мита та митних зборів.
При вивезенні предметів мистецтва, культурних та історичних цінностей (картин, скульптур, акварелі, гравюр, мініатюр, виробів із фарфору, кришталю, кераміки, дорогоцінних металів, рукописів) та ін. предметів, які мають художню, історичну та культурну цінність – необхідно мати дозвіл Міністерства культури та мистецтв України.
Також через митний кордон України без сплати мита можна вивозити 1 блок сигарет (200 сигарет), 1 літр горілки, 2 літри вина, 5 літрів пива.

Мова
Державна мова України - українська. Більшість населення регіону володіє російською.

Зв'язок
В готелях міста та області є телефонний зв'язок. Ресторани, фойє готелів, центральні вулиці міста обладнані телефонами автоматами, скористатися якими Ви можете за допомогою картки, придбаної у адміністратора готелю чи на пошті. Міжміський зв”язок в межах України здійснюється набором цифри 0 і коду міста. Вихід на міжнародну лінію-0+10+код країни. Міжнародний телефонний код України - 0. Україна покрита мобільним зв'язком, найбільшими операторами є МТС і Київстар.

Місцевий час.
Середньоєвропейський час мінус одна година. Перехід на літній час-перша неділя квітня, на зимовий-остання неділя жовтня.

Свята, вихідні
1 січня - Новий рік;
7 січня - Різдво;
14 січня - Св. Василя Великого (Старий Новий рік або Маланка);
Пасха - у відповідності до православного календаря;
1 травня - день праці;
9 травня - День Перемоги;
День Св. Трійці - у відповідності до православного календаря;
28 червня - День Конституції;
7 липня - Різдво Івана Хрестителя;
24 серпня - День Незалежності,

Автомобільний рух
Рух-правосторонній. Дійсне міжнародне водійське посвідчення. Назви населених пунктів написані на українській мові. Карти автомобільних шляхів можна придбати на автозаправних станціях. Швидкість(км/год): в населених пунктах-60; поза населеними пунктами-80; для інших транспортних засобів на інших дорогах – 90; на дорогах для автомобілів –110; на автомагістралях – 130. Допустимий вміст алкоголю в крові - 0,0 %.
Ціни на пальне на АЗС України коливаються в межах 10 %. Середня ціна на дизпаливо та бензин 95-98 коливається в межах 1,1-1,2$.

Національна кухня
Ресторани і кафе запропонують Вам традиційні страви
української, буковинської та гуцульської кухні, а також широкий вибір європейських страв. Приблизна вартість сніданку – 3$, обіду та вечері –по 4-5 $.

Напої
В закладах харчування Вам запропонують широкий вибір алкогольних та безалкогольних напоїв українського та іноземного виробництва. Середні ціни на них: горілка – 5-10 $; кон’як – 7-10 $; вино – 6-7 $; пиво - 0,70$; кока-кола - 0,50$; вода мінеральна - 0,30$.

 

 

 

Наші партнери: