Головна || Музеї, атракції

Музей історії Надвірнянщини

Музей історії Надвірнянщини створений історико-просвітницьким товариством «Меморіал»у 1995 році з метою відтворення історичної правди про героїчну боротьбу українського народу за свою незалежність 40-50 роках XX століття на території Надвірнянщини.

Крім цього, на території району виявлено місця дуже давніх посе­лень, промислів, торгівлі, а також сліди перебування козаків та опришків, що і відображено в експозиціях музею.
Експозиція музею розміщена в 14 залах - на двох поверхах та у підвалі приміщення, яке було каральною установою поневолювачів на­шого краю: у 1939-1941 рр. тут було НКВД, у 1941 -1944 рр. - геста­по; у 1944-1956 рр. - КДБ. Тут  у підвалах збереглися кров і написи тих оборонців рідної землі, які ще в 40-50-х роках боролися за незалеж­ність своєї України, хотіли бачити свій синьо-жовтий прапор і свій герб - тризуб. За це їх жорстоко переслідував комуністичний режим, чинив звірячі тортури, гноїв по тюрмах і засланнях. Цю трагічну сторінку на­шої історії музей розкриває на численних фактах, світлинах, докумен­тах, експонатах, спогадах самих учасників, друкованих матеріалах КДБ. Музей пропонує такі експозиції:

  1. Боротьба проти поневолювачів нашого краю до XX ст.
  2. Перша Світова війна, УСС, УНР, ЗУНР, політична палітра краю.
  3. Радянська влада в Західній Україні, більшовицький терор 1939-1941 років.
  4. Німецька   окупація   краю.   Створення УПА.
  5.  Боротьба УПА проти фашистського та більшовицького режимів.
  6. Процес становлення української державності. Кінець 80-х початок 90-х років XX ст.
  7. Народознавча світлиця.
  8. Славні краяни.

Три зали займає культурно-мистецький Фонд ім. Володимира Луціва, співака-бандуриста зі світовим ім'ям, громадянина Великої Британії, уродженця Надвірної. Його безцінні книги й епістолярна спадщина є невичерпним джерелом для митців, науковців, письменників. Адже першовитоки   спілкування   з   найвидатнішими композиторами, театралами, співаками, танцюристами, критиками, художниками, графіками, скульпторами, як то: Григорієм Круком, Михайлом Морозом, Яковом Гніздовським та багатьма іншими, можуть послужити для написання наукових праць, розвідок, досліджень тощо.

Адреса:
майдан Шевченка
м.Надвірна,
Івано-Франківська область,
тел. 03475 24814

 

 

Наші партнери: