Головна || Гори і хребти

Надвірнянські Карпати - царство неповторних краєвидів, перлина української землі. Далеко за межами країни вони відомі своїми вершинами та високогірними полонинами, сріблястими потічками і п'янким повітрям. Це ніби мандрівка у казку. Запрошуємо відвідати дикий край Горган.

Найбільш популярні вершини та хребти

хребет Довбушанки

Складається з двох частин: перша - це масив г.Довбушанки, який включає власне г. Довбушанку (1754 м), г.Ведмежик та г. Пікун, а на сході, через перевал, з'єднується з г.Товста; друга частина - це масив гори Полєнські, що об'єднує вершини г. Полєнські (1674 м), г. Козі та г. Кози-Гори. Увесь хребет Довбушанка-Поленські знаходиться в межах Природного Заповідника «Ґорґани» і охоплює площу 5 тис. га. Тут беруть свій початок такі ріки як Зубрівка, Федоцил, Ситний, Черник, що є лівими притоками р. Зелениця у водозборі р. Бистриця Надвірнянська.

горя Сивуля

Сивуля, найвищий верх у Ґорґанах, положений між верхів'ями рік Лімниці й Солотвинської Бистриці, висота — 1 836 м. Сивуля вкрита буково-ялиновими і смерековими лісами, вище яких поширені жереп і кам'яні розсипища, невеликі полонини.

Пішки до Сивулі можна підніматися з села Бистриця.

перевал Великі Рогодзі (Легіонів)

Перевал лежить на висоті 1110 м і вражає своїм простором, широтою і краєвидами. Розкішне для туристів місце, хоча для поляків - трагічне і святе. В 1914 р. польські легіони, що складалися переважно з молодих людей віком 16-20 років, ціною свого життя зупинили тут наступ російських військ на Закарпаття. На честь загиблих тут встановлено великий хрест.

Великий вододільний хребет

Розділяє води двох річок (Бистриця Надвірнянськаї та Чорна Тиса), два райони (Надвірнянський та Рахівський) та дві області (Івано-Франківська та Закарпатська). Складається з вершин: Чорна Клива, Руська, Братківська, Гропа, Дурня, Пантир. Гора Братківська є найвищою вершиної Надвірнянського району (1677.7 м).

 

 

Наші партнери: