Головна || Інформація про регіон

Надвірнянщина - один із найкрасивіших регіонів України, що розташований у південно-західній частині Івано-Франківській області. 2/3 територіх району розташовані в гірській місцевості, яку складають Горгани, Бескиди та частина Великого Вододільного хребта.

Район межує з такими районами Івано-Франківської області: Коломийський, Косівський, Верховинський, Тисменецьким, Богорочанський та Рахівським районом Закарпатської області.

Адміністративний центр району – місто Надвірна, розташоване в передгір’ї Українських Карпат на правому березі річки Бистриці Надвірнянської.

Територія Надвірнянського району становить 1293,6 кв. км. Її третина припадає на Передкарпатську рівнину. Дві третини розташовані в гірській зоні Східних (Скибових) Карпат.

На території району 42 сільських населених пункти.

До стародавніх поселень належать села Красна (1445 р.), Назавизів (1479 р.), Перерісль (1485 р.), Пнів (1482 р.), Тисменичани (1437 р.). Неподалік від Надвірної збереглися залишки Пнівського замку, який у 1976 р. витримав облогу турецько-татарських загонів.

Природні багатства району - нафта, газ, кам'яні солі, великі лісові масиви. Основу економіки становить нафто- та газовидобуток, нафтопереробна, лісозаготівельна, деревообробна та меблева промисловість. За межами України відома продукція нафтопереробного заводу та лісокомбінатів.

 

 

Наші партнери:

 Офіційний туристичний сайт Надвірнянщини
Надвірнянський туристично-інформаційний центр, відділ культури і туризму Надвірнянської РДА
© Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело