Головна || Населення та економіка

В районі є значні поклади корисних копалин: нафти і газу, калійних і кухонних солей, будівельного каменю та іншої сировини для виробництва будівельних матеріалів. Найвагомішим в структурі корисних копалин є нафтогазові родовища, з яких в середньому в рік добувається більше 160 тис.тонн нафти і 200 млн.куб.м газу. В останній період визначені перспективи виявлення промислових покладів нафти на Любіжнянському та Микуличинському родовищах.

Надвірнянщина має значні запаси сировини для виробництва будівельних матеріалів. Це стосується Надвірнянського, Гаврилівського, Добротівського, Ліснотарновицького глиняних родовищ, які є сировиною для будівельної і грубої кераміки, Пасічнянського родовища будівельного каменю, Ланчинського, Назавизівського і Ліснотарновицького родовищ піщано-гравійних матеріалів.

Виявлені більше 10 джерел соляних і мінеральних вод. З врахуванням відмінних природно-рекреаційних умов району повинні дати новий поштовх в розвиток оздоровчо-туристичних закладів.

Надвірнянський район має значні запаси лісових ресурсів. Тут здійснюють господарську діяльність два державних лісогосподарських підприємства Надвірнянський, Делятинський держлісгоспи, Надвірнянський спеціалізований агролісгосп та Державний природний заповідник “Горгани”. Загальна площа лісових масивів складає 82,6 тис.га, що становить 63,8 відсотки території району.

Ліси розміщені переважно в гірських Карпатах на стрімких крутосхилах і відіграють переважно захисну роль. Вододільний хребет Горган включає в себе кілька паралельних хребтів. Ліси першої групи, тобто ті, що виконують захисну функцію, складають 46,9 відсотків ліси першої групи, які мають лісопромислове значення, складають 45,7 відсотків. розкинулись вони на висотах від 400 до 1760 метрів над рівнем моря. Території лісгоспів розміщені в басейні річки прут, що бере початок з Чорногори і впадає в ріку Дунай та річка Бистриця, яка впадає в річку Дністер.

Основними лісовідтворюючими породами є: ялина, ялиця, сосна, бук, дуб, зустрічається сосна кедрова, береза, явір, граб, ясен. По породній структурі лісів хвойні насадження займають 74,7 відсотків, твердолистяні – 20,6 відсотки, м’ягколистяні – 2,7 відсотки, решта – чагарники – 2 відсотки. Загальний запас деревостанів 18,5 млн. кубометрів. Середній запас деревини на одному га вкритих лісовою рослинністю земель складає 273 кубометрів, в тому числі в стиглих і перестиглих лісах 364 кубометри. у букових пролісках окремі ділянки мають запас 700 кубометрів.

Середній приріст насаджень в рік складає 4,6 кубометрів з 1 га, а розмір користувань на 1 га лісових земель становить 1,1 кубометра ліквідної деревини.

Станом на 01.01.2009 року в районі зареєстровано 4357 суб’єктів малого підприємництва, з них 299– юридична особа та 4058 – фізичні особи.

На 10 тисяч населення припадає 27,0 малих підприємство. Чисельність працюючих на малих підприємствах складає 1300 чол. На 2008 рік на виконання Програми підтримки малого підприємництва на 2007-2008 роки в районному бюджеті передбачено кошти в сумі 50 тис.грн.

Населення:
Кількість населення – 113017 тис.:
- міське – 41836
- сільське – 71181
В районі 47 населений пункт: 1 місто, 3 селища, 43 села.

Видатні Надвірнянці:
Луців Володимир Гаврилович
Гонтюк Роман Володимирович

 

 

Наші партнери:

 Офіційний туристичний сайт Надвірнянщини
Надвірнянський туристично-інформаційний центр, відділ культури і туризму Надвірнянської РДА
© Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело